In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Gyula anno 5. kötet – A horgászat kézikönyve

Kis horgászkönyv nem csak horgászoknak

Kilencvenhat év után eredeti borítóval, tartalmában megegyező kiadásban újra olvasható Schreiner Ferenc m. kir. honvédszázados munkája: A horgászat kézikönyve. A 64 oldalon megjelent hasznos, alapos és körültekintő tanácsok előtt Juhász Gyula kitűnő költőnk  előszavát olvashatjuk. A szegedi költő a horgászatot művészetként említi, a könyvből pedig a természet mély és belső szerelmét, a magyar víz iránti rajongó vonzódást olvassa ki.

 

Schreiner Ferenc könyve valóban mély átéléssel ír pld. a horgászat lélektanáról, a horgok használatáról, a tengeri, tavi és folyami horgászatról, a csalétekről, a szezonról és a kedvező napszakokról. Arról is olvashatunk, milyen helyeken horgásszunk, megtudhatjuk azt is, milyen befolyással bír a víz változása a hal járására. Olvashatunk a puttyogtatásról, praktikus tanácsokat ad a szerző arra, hogy mit vigyünk magunkkal a horgászathoz. A Halász-szótár különösen érdekes, megtudhatjuk, hogy 1922-ben milyen szavakat-kifejezéseket használtak Dél-Alföldön a horgászok. A könyv végén a „Fogásaim” című fejezetben bárki beírhatja, a számára legjelentősebb horgász eredményeket. A könyv ma is izgalmas olvasmány a horgászok és a nem horgászok, a természetet kedvelők számára.

A kiadó Gyulai Évszázadok Alapítvány a könyvet a „Gyula anno” könyvsorozat 5. köteteként jelentette meg. Idén tehát a „Valódi gyulai hentesáruk készítésének könyve” után újabb sorozatba illeszkedő könyv született a civil szervezettől. A hentes receptekről szóló kis könyv kiadása után a kis horgászkönyv megjelentetésében is a Gyulai Városbarátok Köre volt az alapítvány partnere. A könyv szerkesztője Durkó Károly, az új kiadást Polyák Edit gondozta, a nyomdai munkákat hagyományosan a gyulai Dürer Nyomda végezte. Az 1000 példányban megjelent kis horgászkönyv újabb érték a dél-alföldi régióban.